1ο TennisHall league

1ο TennisHall league

15 Φεβρ. 2020 - 10 Μαΐου 2020


Group "Roger Federer" Group "Rafael Nadal" Group "Novak Djokovic" Group "Pete Sampras" Group "Andre Agassi" Group "Stefanos Tsitsipas" Group "Maria Sakkari"

Σωτήρης Γιάννης

Καλέσης Αλέξανδρος

Σιδέρης Θανάσης

Τατσιώνας Απόστολος

Σαλοκανάς Σωτήρης

Τριανταφύλλου Κων/νος

Χαλκιάς Κων/νος

Τσιλίκης Κωνσταντίνος

Αναστασόπουλος Ηλίας

Καραπέτσας Σάκης

Καραμπάσης Γιώργος

Καλογιάννης Θάνος

Γουμενόπουλος Γιώργος

Χουλιάρας Δημήτρης

Τασιούλας Μάριος

Τσέλιος Σταύρος

Τσακάλωφ Αντρέας

Σόλτας Αλέξανδρος

Μπεχλιβανίδης Κώστας

Κουτσιώρας Παναγιώτης

Χλόψιος Κων/νος

Κοραής Χρήστος

Καρανίκας Νίκος

Σουνάς Αλέξανδρος

Αρσενόπουλος Θάνος

Πετρωτός Δημήτρης

Δουλής Ανδρέας

Παπαδημητρούλας Στέλιος

Τάλαρος Απόστολος

Συμεωνίδης Κώστας

Μπατζιόλας Τάσος

Καραπούλιας Βασίλης

Νούλας Κων/νος

Δουλκιάρογλου Κοσμάς

Γρηγορίου Κων/νος

Οικονόμου Θανάσης

Ανεστόπουλος Μιχάλης

Τσιούγκος Σωτήρης

Ανέστης Τάσος

Καρακίτσιος Νίκος

Γκέκας Λάμπης

Εσκιάδης Αλέξανδρος

Καρώνης Λοΐζος

Ευσταθίου Γιάννης

Κούρτης Βασίλης

Γκούντας Κώστας

Γκέκας Σάκης

Σαΐτης Δημήτρης

Ξηρομερίτης Μάριος

Ζιώζιας Απόστολος

Γεροκώστας Δημήτρης

Τσιμόπουλος Γιώργος

Νικόπουλος Χρήστος

Παντελίδου Ελένη

Ζολώτα Σοφία

Μπαζάνη Νεφέλη

Βέλα Μόνικα

Σιαφαρίκα Αριστέα

Θεοδώρου Κική

Μιχαλοπούλου Φωτεινή

Group "Roger Federer"

Είδος: Ανδρών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 15
Παίκτης
Αγώνες
Βαθμοί

Group "Rafael Nadal"

Είδος: Ανδρών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 14
Παίκτης
Αγώνες
Βαθμοί

Group "Novak Djokovic"

Είδος: Ανδρών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 17
Παίκτης
Αγώνες
Βαθμοί

Group "Pete Sampras"

Είδος: Ανδρών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 15
Παίκτης
Αγώνες
Βαθμοί

Group "Andre Agassi"

Είδος: Ανδρών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 11
Παίκτης
Αγώνες
Βαθμοί

Group "Stefanos Tsitsipas"

Είδος: Ανδρών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 17
Παίκτης
Αγώνες
Βαθμοί

Group "Maria Sakkari"

Είδος: Γυναικών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 7
Παίκτης
Αγώνες
Βαθμοί

Επόμενοι Αγώνες

Το Tennis Hall Academy-DIMITRIS PATSOURAKOS διοργανώνει το «1ο League Tournament 2020». Το τουρνουά θα διεξαχθεί σε 2 φάσεις. Η 1η φάση θα διεξαχθεί με την μορφή ομίλων όπου κάθε παίκτης θα κληθεί να αντιμετωπίσει τους υπόλοιπους παίκτες του ομίλου του ενώ η 2η φάση θα διεξαχθεί με την μορφή ταμπλό (main draw).

 

Ά φάση

Αρχικά οι συμμετέχοντες πριν την κλήρωση θα χωριστούν σε γκρουπ δυναμικότητας με βάση το 1ο tennis hall open και άλλα τοπικά πρωταθλήματα και στη συνέχεια θα σχηματίσουν ομίλους των 6-7 ατόμων.Οι όμιλοι θα απαρτίζονται από άτομα διαφορετικής δυναμικότητας και ο κάθε παίκτης καλείται να αντιμετωπίσει τους υπόλοιπους παίκτες του ομίλου του μέσα σε διάστημα περίπου 6 εβδομάδων.

΄Β φάση

Στη 2η φάση θα σχηματιστούν 2 ξεχωριστά ταμπλό(main draw).Το πρώτο ταμπλό(ταμπλό ‘’νικητών’’) θα αποτελείται από τους 2 πρώτους των ομίλων(ανάλογα με τη συμμετοχή δύναται να περάσουν και οι καλύτεροι τρίτοι),ενώ το δεύτερο ταμπλό(ταμπλό ‘’consolation’’) θα αποτελείται από τους υπόλοιπους παίκτες των ομίλων(τέταρτοι,πέμπτοι κ.ο.κ).Και τα δύο ταμπλό θα διεξαχθούν με τη μορφή knock out. Οι γυναίκες θα αγωνιστούν σε έναν ξεχωριστό όμιλο με τη μορφή round robin(μπορούν αν το επιθυμούν να λάβουν μέρος και στο τουρνουά των ανδρών).

Δείτε αναλυτικά την προκήρυξη εδώ.

Group "Roger Federer"

Είδος: Ανδρών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 18
Τατσιώνας Απόστολος Σιδέρης Θανάσης Τριανταφύλλου Κων/νος Τσιλίκης Κωνσταντίνος Αναστασόπουλος Ηλίας Σωτήρης Γιάννης Καλέσης Αλέξανδρος Σαλοκανάς Σωτήρης Χαλκιάς Κων/νος
Τατσιώνας Απόστολος
6 - 2
6 - 1
-
6 - 2
6 - 2
-
6 - 0
6 - 1
-
6 - 0
6 - 1
-
Σιδέρης Θανάσης
2 - 6
1 - 6
-
6 - 2
6 - 2
-
6 - 4
6 - 2
-
6 - 4
6 - 2
-
Τριανταφύλλου Κων/νος
2 - 6
2 - 6
-
2 - 6
2 - 6
-
5 - 7
7 - 5
10 - 3
6 - 1
6 - 0
-
Τσιλίκης Κωνσταντίνος
4 - 6
2 - 6
-
7 - 5
5 - 7
3 - 10
6 - 2
6 - 1
-
Αναστασόπουλος Ηλίας
2 - 6
1 - 6
-
6 - 2
1 - 6
10 - 8
6 - 2
6 - 1
-
Σωτήρης Γιάννης
6 - 0
6 - 1
-
6 - 1
6 - 0
-
Καλέσης Αλέξανδρος
2 - 6
6 - 1
8 - 10
0 - 6
1 - 6
-
6 - 2
6 - 0
-
Σαλοκανάς Σωτήρης
0 - 6
1 - 6
-
4 - 6
2 - 6
-
1 - 6
0 - 6
-
Χαλκιάς Κων/νος
0 - 6
1 - 6
-
1 - 6
0 - 6
-
2 - 6
1 - 6
-
2 - 6
0 - 6
-

Group "Rafael Nadal"

Είδος: Ανδρών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 17
Τσέλιος Σταύρος Καραπέτσας Σάκης Καλογιάννης Θάνος Τσακάλωφ Αντρέας Σόλτας Αλέξανδρος Τασιούλας Μάριος Καραμπάσης Γιώργος Γουμενόπουλος Γιώργος Χουλιάρας Δημήτρης
Τσέλιος Σταύρος
6 - 2
6 - 4
-
6 - 1
6 - 2
-
6 - 2
6 - 1
-
6 - 2
6 - 0
-
6 - 1
6 - 0
-
Καραπέτσας Σάκης
6 - 4
4 - 6
10 - 6
6 - 0
6 - 1
-
6 - 2
6 - 0
-
Καλογιάννης Θάνος
6 - 3
6 - 3
-
6 - 3
6 - 1
-
6 - 0
6 - 2
-
Τσακάλωφ Αντρέας
2 - 6
4 - 6
-
3 - 6
3 - 6
-
3 - 6
6 - 4
7 - 10
4 - 6
4 - 6
-
Σόλτας Αλέξανδρος
1 - 6
2 - 6
-
4 - 6
6 - 4
6 - 10
6 - 3
4 - 6
10 - 7
Τασιούλας Μάριος
2 - 6
1 - 6
-
3 - 6
1 - 6
-
6 - 4
6 - 2
-
Καραμπάσης Γιώργος
6 - 4
6 - 4
-
Γουμενόπουλος Γιώργος
2 - 6
0 - 6
-
0 - 6
1 - 6
-
0 - 6
2 - 6
-
4 - 6
2 - 6
-
Χουλιάρας Δημήτρης
1 - 6
0 - 6
-
2 - 6
0 - 6
-

Group "Novak Djokovic"

Είδος: Ανδρών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 20
Κοραής Χρήστος Μπεχλιβανίδης Κώστας Καρανίκας Νίκος Δουλής Ανδρέας Χλόψιος Κων/νος Αρσενόπουλος Θάνος Σουνάς Αλέξανδρος Κουτσιώρας Παναγιώτης Πετρωτός Δημήτρης
Κοραής Χρήστος
4 - 6
1 - 6
-
7 - 6
6 - 2
-
6 - 1
4 - 6
10 - 2
6 - 1
2 - 6
13 - 11
6 - 2
6 - 1
-
Μπεχλιβανίδης Κώστας
6 - 4
6 - 1
-
6 - 2
6 - 1
-
6 - 1
6 - 0
-
6 - 0
6 - 0
-
Καρανίκας Νίκος
6 - 7
2 - 6
-
6 - 4
6 - 3
-
6 - 2
6 - 0
-
6 - 2
6 - 0
-
Δουλής Ανδρέας
4 - 6
3 - 6
-
2 - 6
7 - 6
7 - 10
3 - 6
3 - 6
-
6 - 3
6 - 0
-
Χλόψιος Κων/νος
2 - 6
1 - 6
-
6 - 2
6 - 1
-
6 - 4
6 - 0
-
Αρσενόπουλος Θάνος
2 - 6
0 - 6
-
6 - 2
6 - 7
10 - 7
2 - 6
1 - 6
-
2 - 6
5 - 7
-
Σουνάς Αλέξανδρος
1 - 6
6 - 4
2 - 10
4 - 6
0 - 6
-
6 - 2
7 - 5
-
Κουτσιώρας Παναγιώτης
1 - 6
6 - 2
11 - 13
1 - 6
0 - 6
-
6 - 3
6 - 3
-
Πετρωτός Δημήτρης
2 - 6
1 - 6
-
0 - 6
0 - 6
-
2 - 6
0 - 6
-
3 - 6
0 - 6
-

Group "Pete Sampras"

Είδος: Ανδρών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 17
Συμεωνίδης Κώστας Καραπούλιας Βασίλης Μπατζιόλας Τάσος Τάλαρος Απόστολος Παπαδημητρούλας Στέλιος Δουλκιάρογλου Κοσμάς Γρηγορίου Κων/νος Νούλας Κων/νος
Συμεωνίδης Κώστας
4 - 6
7 - 5
8 - 10
6 - 2
6 - 1
-
6 - 1
6 - 3
-
6 - 3
6 - 1
-
6 - 0
6 - 1
-
6 - 1
6 - 0
-
Καραπούλιας Βασίλης
6 - 4
5 - 7
10 - 8
4 - 6
5 - 7
-
6 - 0
6 - 3
-
6 - 2
6 - 1
-
Μπατζιόλας Τάσος
2 - 6
1 - 6
-
1 - 6
2 - 6
-
6 - 1
6 - 0
-
6 - 1
6 - 3
-
Τάλαρος Απόστολος
1 - 6
3 - 6
-
6 - 3
6 - 0
-
3 - 6
7 - 6
10 - 4
Παπαδημητρούλας Στέλιος
6 - 4
7 - 5
-
6 - 1
6 - 2
-
Δουλκιάρογλου Κοσμάς
3 - 6
1 - 6
-
0 - 6
3 - 6
-
1 - 6
0 - 6
-
6 - 3
2 - 6
10 - 6
Γρηγορίου Κων/νος
0 - 6
1 - 6
-
1 - 6
3 - 6
-
3 - 6
0 - 6
-
3 - 6
6 - 2
6 - 10
Νούλας Κων/νος
1 - 6
0 - 6
-
2 - 6
1 - 6
-
6 - 3
6 - 7
4 - 10

Group "Andre Agassi"

Είδος: Ανδρών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 14
Καρώνης Λοΐζος Οικονόμου Θανάσης Καρακίτσιος Νίκος Γκέκας Λάμπης Ανέστης Τάσος Ευσταθίου Γιάννης Ανεστόπουλος Μιχάλης Τσιούγκος Σωτήρης Εσκιάδης Αλέξανδρος
Καρώνης Λοΐζος
6 - 4
7 - 5
-
6 - 1
1 - 6
10 - 4
6 - 4
7 - 5
-
6 - 4
6 - 3
-
Οικονόμου Θανάσης
6 - 4
5 - 7
10 - 6
4 - 6
6 - 7
-
4 - 6
4 - 6
-
Καρακίτσιος Νίκος
4 - 6
5 - 7
-
6 - 4
3 - 6
6 - 10
6 - 2
6 - 2
-
Γκέκας Λάμπης
1 - 6
6 - 1
4 - 10
4 - 6
7 - 5
6 - 10
6 - 2
6 - 3
-
Ανέστης Τάσος
4 - 6
5 - 7
-
6 - 4
7 - 6
-
2 - 6
3 - 6
-
Ευσταθίου Γιάννης
4 - 6
3 - 6
-
6 - 4
6 - 4
-
Ανεστόπουλος Μιχάλης
6 - 0
6 - 1
-
Τσιούγκος Σωτήρης
4 - 6
6 - 3
10 - 6
Εσκιάδης Αλέξανδρος
2 - 6
2 - 6
-
0 - 6
1 - 6
-

Group "Stefanos Tsitsipas"

Είδος: Ανδρών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 20
Γκέκας Σάκης Γκούντας Κώστας Τσιμόπουλος Γιώργος Ζιώζιας Απόστολος Κούρτης Βασίλης Ξηρομερίτης Μάριος Σαΐτης Δημήτρης Γεροκώστας Δημήτρης Νικόπουλος Χρήστος
Γκέκας Σάκης
2 - 6
0 - 6
-
6 - 4
6 - 1
-
6 - 4
2 - 6
10 - 4
6 - 1
6 - 2
-
6 - 2
6 - 3
-
Γκούντας Κώστας
6 - 2
6 - 0
-
6 - 2
6 - 1
-
6 - 0
6 - 1
-
6 - 1
6 - 2
-
Τσιμόπουλος Γιώργος
2 - 6
1 - 6
-
6 - 2
6 - 2
-
6 - 3
6 - 7
11 - 9
6 - 1
6 - 2
-
Ζιώζιας Απόστολος
6 - 3
6 - 4
-
6 - 0
6 - 0
-
6 - 2
6 - 1
-
Κούρτης Βασίλης
4 - 6
1 - 6
-
0 - 6
1 - 6
-
2 - 6
2 - 6
-
6 - 3
6 - 2
-
6 - 0
6 - 2
-
Ξηρομερίτης Μάριος
4 - 6
6 - 2
4 - 10
3 - 6
7 - 6
9 - 11
3 - 6
4 - 6
-
3 - 6
2 - 6
-
Σαΐτης Δημήτρης
1 - 6
2 - 6
-
1 - 6
2 - 6
-
6 - 1
6 - 1
-
Γεροκώστας Δημήτρης
2 - 6
3 - 6
-
1 - 6
2 - 6
-
0 - 6
0 - 6
-
0 - 6
2 - 6
-
1 - 6
1 - 6
-
Νικόπουλος Χρήστος
2 - 6
1 - 6
-

Group "Maria Sakkari"

Είδος: Γυναικών
Κατάσταση: Σε Εξέλιξη
Αγώνες: 8
Βέλα Μόνικα Ζολώτα Σοφία Σιαφαρίκα Αριστέα Παντελίδου Ελένη Μιχαλοπούλου Φωτεινή Θεοδώρου Κική Μπαζάνη Νεφέλη
Βέλα Μόνικα
6 - 2
3 - 6
11 - 9
7 - 5
7 - 6
-
3 - 6
3 - 6
-
6 - 1
3 - 6
10 - 7
Ζολώτα Σοφία
2 - 6
6 - 3
9 - 11
6 - 2
7 - 5
-
6 - 3
6 - 1
-
Σιαφαρίκα Αριστέα
5 - 7
6 - 7
-
6 - 2
6 - 0
-
Παντελίδου Ελένη
6 - 3
6 - 3
-
2 - 6
5 - 7
-
Μιχαλοπούλου Φωτεινή
1 - 6
6 - 3
7 - 10
Θεοδώρου Κική
3 - 6
1 - 6
-
Μπαζάνη Νεφέλη
2 - 6
0 - 6
-
Δείτε επίσης